Čína

TOP

Vydávanie štandardných typov víz je pozastavené od marca 2021 až do odvolania. 

Aktuálne podmienky pre vydávanie víz:

 • Zaočkovaní čínskou vakcínou môžu žiadať o obchodné, pracovné a rodinné víza. Pozývací list môže vystaviť čínska firma - tak ako pred pandémiou - s okrúhlou červenou pečiatkou a čínskym podpisom. 
 • Zaočkovaní inou vakcínou môžu žiadať o obchodné a pracovné víza. Je potrebné mať PU invitation letter - ten vybavuje čínska firma cez provinčný úrad zahraničných vecí. 
 • Nezaočkovaní nemôžu žiadať o víza. Každý žiadateľ o víza do Číny musí byť zaočkovaný proti COVID-19 akoukoľvek vakcínou uznanou Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO): https://covid19.trackvaccines.org/agency/who/. 

Pri vybavovaní víz do Číny Vám môžeme ponúknuť tieto typy služieb:

 1. Príprava - Príprava dokumentácie (dotazník, rezervácia termínu na konzuláte)
 2. Vyzdvihnutie - Vyzdvihnutie hotových víz z konzulátu a následné doručenie
 3. Príprava + vyzdvihnutie - Príprava dokumentácie, vyzdvihnutie hotových víz z konzulátu a následné doručenie
 4. Kompletné vybavenie - Príprava dokumentácie, sprevádzanie na konzuláte, vyzdvihnutie hotových víz a doručenie

Konzulárne poplatky:

Štandardné vybavenie za 5 pracovných dní od podania na konzuláte: 60 EUR / osoba - konzulárny deň je iba utorok.

V cene kompletného vybavenia sú už započítané aj konzulárne poplatky. Ostatné ponúkané typy služieb nezahŕňajú konzulárne poplatky. V prípade využitia služby "Vyzdvihnutie" alebo "Príprava + vyzdvihnutie" je možná dohoda. 


Vyberte si variant:

Cena od 15,00 €

Požadované dokumenty na získanie obchodných víz:

 • Scan pasu (platný 6 mesiacov po návrate z krajiny, min. 1 čistá dvojstránka)
 • Elektronická fotka
 • Údaje pre dotazník cez náš elektronický formulár
 • Rezervácia spiatočnej letenky
 • Rezervácia ubytovania
 • Pozývací list (PU invitation letter alebo pozývací list z čínskej firmy podľa typu vakcíny)


TESTY

Prosím nezabúdajte na dvojité testovanie PCR a test na protilátky IgM a IgG.

Oba testy musia byť najprv vykonané v SR a zaslané do systému: https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/  (nahrávajú sa výsledky oboch testov, letenka, kópia pasu, a v príp. očkovania aj potvrdenie o očkovaní) pre udelenie HDC kódu veľvyslanectvom na Slovensku. Ten zelený HDC kód si treba následne odfotiť, urobiť screenshot pre ďalšie použitie. Testy nesmú byť staršie ako 48 hodín pred odchodom zo SR do krajiny z ktorej sa odlieta do Číny. Tam si treba dať podľa pokynov miestneho veľvyslanectva spraviť oba testy znova a nahrať výsledky do toho istého systému s tým rozdielom, že sa tam nahráva aj zelený HDC kód ktorý ste dostali na SR a vyberiete danú krajinu z ktorej odlietate. Slovensko, Maďarsko a Poľsko majú zoznamy schválených kliník, Rakúsko - ktorákoľvek klinika. Následne udelený druhý HDC kód slúži na nástup do lietadla. Bez zelených HDC kódov nebude povolený vstup na palubu lietadla!

POZOR!!! V prípade pozitivity na protilátky:

- ak ste zaočkovaný oboma dávkami vakcíny, stačí do systému nahrať potvrdenie o očkovaní.

- v prípade zaočkovania zatiaľ iba jednou dávkou alebo v prípade prekonania Covidu - je potrebné postupovať nasledovne: 2 x PCR test v rozmedzí 24 hodín, RTG pľúc a následná 14-dňová karanténa. Potom znova urobiť PCR a test na protilátky a nahrať nanovo do systému pre udelenie zeleného kódu.


Pre ďalšie druhy víz (pracovné / privátne / tranzitné) nás prosím kontaktujte.


Hongkong a Macao sú osobitné administratívne oblasti Čínskej ľudovej republiky. Pre vstup do Hongkongu a Macao sa vzťahuje bezvízový styk do 90 dní. Vycestovanie do Osobitnej administratívnej oblasti Hongkong a Macao sa považuje za opustenie územia ČĽR a na hraniciach s týmito samostatnými administratívnymi oblasťami je pasová a colná kontrola osôb. Osoby prichádzajúce z Číny do Hongkongu, ktoré sa plánujú vrátiť naspäť na územie pevninskej Číny, musia mať udelené čínske vízum na minimálne dva vstupy.

Macao - aktuálne vstup možný iba na výnimku!